MSZA ŚWIĘTA NA ŻYWO

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPÓLNEJ MODLITWY :)

MSZA ŚWIĘTA NA ŻYWO

  • PIĄTEK 03. 04. 2020 R. GODZ. 19:30. NA FACEBOOKU FB/ojciecPiozielonagora

PROŚMY BOGA O USTANIE PANDEMII. A TAKŻE O ŁASKĘ UZDROWIENIA DLA CHORYCH, O SIŁY DLA SŁUŻB MEDYCZNYCH. W TEJ EUCHARYSTII MOŻESZ POWIERZYĆ WSZYSTKIE SWOJE INTENCJĘ. WPISZ POD TYM POSTEM SWOJĄ INTENCJĘ. BĘDĘ MODLIŁ SIĘ ZA WAS WSZYSTKICH.

PANIE JEZU BŁOGOSŁAW NAM I CHROŃ NAS.

Z WYRAZAMI SZACUNKU I DAREM MODLITWY KS. KRZYSZTOF HOJZER.

Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego na tych samych warunkach z okazji obecnej epidemii światowej nawet tym wiernym, którzy ofiarują nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, lub Adorację Eucharystyczną, lub lekturę Pisma Świętego przez co najmniej pół godziny, lub odmówienie różańca świętego, lub pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, lub odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, w intencji przebłagania Boga Wszechmogącego o koniec epidemii, ulgę dla tych, którzy cierpią i zbawienie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie.

Kościół modli się za tych, którzy nie mogą przyjąć sakramentu namaszczenia chorych i wiatyków, powierzając Bożemu miłosierdziu wszystkich i każdego z osobna na mocy komunii świętych i udziela wiernym odpustu zupełnego w chwili śmierci, pod warunkiem, że byli należycie dysponowani i zwykle za życia modlili się (w tym przypadku Kościół zastępuje trzy zwyczajowe warunki). W celu uzyskania tego odpustu zaleca się używanie krucyfiksu lub krzyża (por. Enchiridion indulgentiarum, nr 12).

Niech Najświętsza Maryja Panna, Matka Boga i Kościoła, Uzdrowienie Chorych i Wspomożycielka Wiernych, nasza Orędowniczka, pomoże cierpiącej ludzkości, oddalając od nas zło tej pandemii i wyjednując nam wszelkie dobro niezbędne dla naszego zbawienia i uświęcenia.

Niniejszy dekret jest ważny niezależnie od wszelkich przepisów stanowiących inaczej. W Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 19 marca 2020 roku.

Kard. Mauro Piacenza Penitencjarz Większy

Ks. Prał. Krzysztof Nykiel Regens